Atrakcyjna pożyczka na start firmy

14:12 Hubert Siemieńczuk 35 Comments


Program „Wsparcie w starcie” (pożyczki zwrotne)
Stan na 09/2015
Dla kogo
1. Studenci ostatniego roku studiów wyższych
2. Absolwenci szkoły średniej lub uczelni wyższej do 4 lat od ukończenia nauki
3. Bezrobotni zarejestrowani w urzędzie pracy (bez względu na wiek)

Na co:
Założenie indywidualnej działalności gospodarczej (samozatrudnienie)
Założenie działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej
(bez względu na liczbę wspólników)

Warunki spłaty:
Maksymalny okres spłaty wynosi 7 lat. Jest możliwość karencji (odroczenia spłaty pożyczki) na okres 12 miesięcy. Spłacasz wówczas tylko odsetki, bez pożyczonego kapitału.   

Kwota pożyczki:  
20-krotność przeciętnego wynagrodzenia, czyli ok. 81 000 zł. Trzeba zawsze o to pytać, bo kwoty się zmieniają co kwartał.

Warunek:
W ciągu 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku nie prowadziłeś działalności gospodarczej potwierdzonej wpisem do ewidencji działalności gospodarczej

Oprocentowanie:
0,25 stopy redyskonta weksli NBP, czyli 0,44% rocznie. 

Jakie są wady i zalety pożyczki?
Plusy
Minusy
Odbiorcy, zasady pożyczki
Najniższe oprocentowanie pożyczki bankowej na start firmy wynosi aktualnie 6,8%. Zatem odsetki programu „Wsparcie w starcie” (przypominam: 0,44%) to grosze w porównaniu z najtańszą komercyjną ofertą rynku. Jeśli masz wymagane zabezpieczanie pożyczki – grzech nie skorzystać.


-
Atrakcyjność pożyczki będzie spadać w najbliższych latach (zwłaszcza wśród absolwentów i osób do 30 roku życia) wraz z uruchamianiem nowych dotacji unijnych na start. Pożyczka z pewnością jest atrakcyjną propozycją dla „zwykłych bezrobotnych”, tj.
- osób między 30 a 50 rokiem życia
- mężczyzn
- ze średnim lub wyższym wykształceniem
- krótkotrwale bezrobotnych
Dla tej grupy po prostu szanse na dotacje na start są po prostu małe. Pisałem o tym TU oraz TU.-
Formalności
Możliwość otrzymania pożyczki na firmę w formie spółki cywilnej, przy czym każdy ze wspólników składa wspólny wniosek o pożyczkę. Możesz otrzymać nawet 243 tys. zł  (np. 3 osoby x 81 tys.). Takich pieniędzy nie wyciągniesz z żadnej dotacji na start (maksymalnie 50 tys. zł).
Uproszczona procedura wnioskowania.  Składasz tylko jeden wniosek opisujący pomysł biznesowy z budżetem. Każdy ze wspólników osobno zabezpiecza „własną część” pożyczki (w formie załączników i oświadczeń do wniosku).
Pomimo atrakcyjności pożyczki wymogi i procedury dotyczące zabezpieczenia pożyczki są restrykcyjne. Nie możesz oczywiście wisieć w BIK. Zabezpieczyć pożyczkę najlepiej w formie dwóch poręczycielach (zarobki minimum 2500 zł brutto) lub na nieruchomości. Rodzaj i wielkość zabezpieczenia ustalana jest indywidualnie w zależności od sytuacji finansowej poręczycieli (zarobki, posiadane kredyty, itp.). Podaję Ci tylko brzegowe warunki. O szczegóły musisz spytać Pośrednika Finansowego (zobacz link pod tabelą).
Łatwy do napisania wniosek (biznesplan). Prosty, składający się z kilku stron dokument, zawierający podstawowe informacje o pomyśle biznesowym, budżecie, przychodach i kosztach.
Rozbudowane załączniki do wniosku (biznesplanu). Musisz nastawić się na zbieranie wielu oświadczeń i zaświadczeń dotyczących zabezpieczenia pożyczki.
Szybka decyzja o pożyczce - ok. 1 miesiąca od złożenia poprawnego wniosku z załącznikami.
-
Możliwy do sfinansowania prawie każdy rodzaj działalności (z wyłączeniem transportu towarów, rolnictwa). W przypadku handlu wielkość pożyczki na zatowarowanie (produkty do sprzedaży) nie powinna przekraczać  50-60% wartości pożyczki.
-
Stosunkowo małe zainteresowanie pożyczką. Oznacza to duże szanse na jej otrzymanie. Do 2020 roku Ministerstwo Pracy przeznaczy na ten cel 400 mln zł.
-

Gdzie szukać szczegółowych informacji:
Wszystkie informacje znajdziesz na stronie Programu:
Znajdziesz tam również Kalkulator, dzięki któremu łatwo wyliczysz łączną wartość pożyczki i należne odsetki.

Wniosek składasz do jednego z najbliższych Twojej lokalizacji Pośredników Finansowych:
Pytaj ich o szczegóły dotyczące zabezpieczeń, wymaganych dokumentów i ocenę Twojego pomysłu biznesowego.

Nie wiesz jak zacząć, masz problem z przygotowaniem biznesplanu, który otrzyma dotację? Zadzwoń lub napisz do mnie:
Hubert Siemieńczuk
T: 697-277-233
@: hubert_siemienczuk@poczta.onet.pl

35 komentarzy:

 1. Jeśli chodzi o mnie, na pewno skorzystałbym w przypadku zakładania działalności gospodarczej, która miałaby kosztować mnie więcej środków finansowych. Swój pierwszy biznes założyłem jednak za około 6000 zł i jedynie ostatni tysiąc pożyczyłem na credy.pl, by miesiąc później spłacić pożyczkę. W takim wypadku ubieganie się o taką pożyczkę od MF raczej nie miałoby sensu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Hubercie, nie ukrywam że przyciągnęło mnie zdjęcie, a nie warunki pożyczki, ale widzę szansę na współpracę z Panem ponieważ prowadzę blog finansowy. Odezwę się w ciągu tygodnia ze szczegółami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety bardzo mało banków oferuję pożyczkę na start firmy, ale z roku na rok sytuacja się poprawia i coraz więcej osób może pozwolić sobie na taką pożyczkę, która ratuje całą sytuację.

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz to problemem nie jest nawet Pożyczka z domu na firmę. Można na start pokusić się także o dofinansowanie, wystarczy mądrze napisany biznesplan i nie powinno być większych kłopotów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli pojawia się dobry pomysł na biznes to jak najbardziej pożyczka nie będzie złym rozwiązaniem. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak w 2019 roku wyglądają dotacje? Są przewidziane jakieś na start nowej firmy? Nie będę ukrywała, zamierzam otworzyć firmę jednak w przeszłości narobiłam sobie długów(które są już spłacone) i wątpie abym dostał w tej sytuacji bankowy kredyt na firmę. Zastępczą opcją są pożyczki pozabankowe, kwoty bardzo dużej nie potrzebuję. Liczę, że 6-8 tysięcy na start jak najbardziej mi wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na https://www.marketizator.pl/ jest ciekawy wpis skąd wziąć pieniądze na firmę, kredyt to tylko jedna z możliwości. Trzeba szukać różnych rozwiązań tak by jak najtaniej udało się zdobyć te środki.

  OdpowiedzUsuń
 8. W jaki sposób otrzymałem pilną pożyczkę w wysokości 100 000 w ciągu 24 godzin, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą od usług online w zakresie pożyczek powierniczych, skontaktuj się z e-mailem firmy w celu przetworzenia pożyczki, jeśli jesteś zainteresowany: e-mail >>>> TRUSTLOAN88@GMAIL.COM <<<< lub WhatsApp @ +1 443 281 3404

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wydaje mi się, że warto na samym starcie się zapożyczać, tym bardziej że początki prowadzenia firmy to też w większości straty zanim wyjdzie się na prostą. Lepiej odłożyć kapitał a potem brać się za działalność. A w trakcie jeśli dojdzie do problemów z płatnościami klientów to tu macie rozwiązanie http://nfg.pl/ - chodzi o faktoring

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie także potrzebuje jakieś dodatkowej gotówki na rozwój swoje firmy i w związku z tym mam do was pytanie. Czy możecie mi polecić jakiś dobry i sprawdzony kredyt dla firm, który mógłbym zaciągnąć bez obaw o spłatę rat?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Witamy dobre wieści o pożyczkach!
  Pierwszy doradca spółdzielni kredytowych jest tutaj, aby upewnić się, że uzyskasz najlepszą pożyczkę dla swojej firmy lub zapłacisz rachunki. Odpowiedz na kilka prostych pytań i spełnij warunki. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać 2% pożyczki na wszystkie pożyczki, jest to łatwe, szybkie i bezpieczne. Oficjalny EMAIL: 1stms.creditunion@gmail.com
  Whatsapp: +1(760)699-2666
  https://twitter.com/1st_loans
  Natychmiastowe pożyczki, którym możesz zaufać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej? Szukasz POŻYCZKI?
  Oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe, pożyczki studenckie, pożyczki samochodowe i pożyczki
  Aby spłacić rachunki od 10 000 $ do 20 000 000 $, dolar / euro, według 3%
  oprocentowanie. Pożyczki muszą być zgodne z prawem i zgodnymi z prawem celami. Jeśli potrzebujesz
  pomoc finansowa / pożyczki skontaktuj się z nami bezpośrednio pod adresem:
  Mrfrankpoterloanoffer@Gmail.com
  Pozdrowienia,
  Pan Pater L. Roland.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zły kredyt, dobrze !! 100% akceptacja natychmiastowych pożyczek, uzyskaj wycenę w ciągu 24 godzin
  Uzyskaj pożyczkę osobistą od 10 000 £ do 90 000 000 USD, 3,0%
  oprocentowanie Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, a nasze maksymalne bezpieczeństwo
  priorytetem, czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej?
  Szukasz środków na spłatę pożyczek i długów?
  Szukasz finansowania na rozpoczęcie własnej działalności?
  Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub firmowych na różne cele?
  Czy szukasz pożyczek na duże projekty?
  Szukasz funduszy na różne inne procesy?
  Uwaga: Oferujemy następujące pożyczki dla osób fizycznych
  * Kredyty komercyjne.
  * Pożyczki osobiste.
  * Pożyczki biznesowe.
  * Pożyczki inwestycyjne.
  * Pożyczki na rozwój.
  * Pożyczki na zakup.
  * Kredyty budowlane.
  * Pożyczki dla firm i wielu innych:
  i wiele więcej przy oprocentowaniu 3%;
  e-mail: jak złożyć podanie?
  Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z pls: Mrfrankpoterloanoffer@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Można wnioskować zawsze o udzielenie dotacji na rozwój firmy, UP ma fundusze przewidziane na takie cele. I po spełnieniu warunków określonych można pieniądze otrzymać.

  OdpowiedzUsuń
 16. PILNA OFERTA KREDYTOWA Czy ty

  Potrzebujesz jakiegoś rodzaju pożyczki?

  Potrzebujesz osobistej pożyczki?

  Czy potrzebujesz pożyczki?

  Czy chcesz zapłacić rachunki?

  Czy chcesz być stabilny finansowo?

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

  E-mail: Mrfrankpoterloanoffer@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. W przypadku pożyczek, kredytów warto wcześniej dobrze rozważyć taką decyzję, podejść do tematu rozważnie. Można też skorzystać z porównywarek kredytów, a nie decydować się na pierwszą z brzegu. Na http://www.zeroraty.pl/ macie taką możliwość, a przy okazji jeszcze innych, ważnych informacji możecie zdobyć.

  OdpowiedzUsuń
 18. Szanowni Państwo,
  Czy potrzebujesz pożyczki ? Oferujemy małe, średnie i duże pożyczki z gwarancją krótkoterminową w wysokości 2% rocznie. Zainteresowane osoby powinny się skontaktować w celu uzyskania dalszych informacji i wniosków za pośrednictwem
  E-mail: contact@firstheritageloanfirm.com
  firstheritageloannfirm@gmail.com
  Tel: +1 {480} 582-4571
  Whatsapp: +1 {480} 582-4571
  Z poważaniem!
  Jimmy Faltersack

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy potrzebujesz pożyczki na lepsze życie lub pomoc finansową, pożyczki? Oferujemy wszelkiego rodzaju kredyty, jeśli jesteś zainteresowany wiadomość nam więcej szczegółów (Via email: bj6325221@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja ostatnio na temat kredytów gotówkowych sporo się dowiedziałam dzięki http://pulagotowki.pl/ . Nawet ranking takich kredytów tam jest. Jestem zdania, że zawsze przed podjęciem konkretnych decyzji warto dowiedzieć się nieco, mieć rozeznanie.

  OdpowiedzUsuń
 21. NIESAMOWITA FIRMA KREDYTOWA

  Potrzebujesz pilnej pożyczki finansowej?
    * Przelej pieniądze na swoje konto bankowe szybko i natychmiast.
    * Płatności rozpoczynają się osiem miesięcy po otrzymaniu płatności.
    konto bankowe
    * Niska stopa procentowa 2%
    * Długość spłaty długoterminowej (1-30 lat)
    * Elastyczne warunki kredytu i miesięczne raty
    * Jak długo trwa zarabianie pieniędzy? Po złożeniu wniosku kredytowego uzyskanie kredytu potrwa 24 godziny

    E-mail: amazingloan55@gmail.com

    Z poważaniem
    Sir Michael James
    Niesamowita firma pożyczkowa
    CEO
    E-mail: amazingloan55@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. NIESAMOWITA FIRMA KREDYTOWA

  Potrzebujesz pilnej pożyczki finansowej?
    * Przelej pieniądze na swoje konto bankowe szybko i natychmiast.
    * Płatności rozpoczynają się osiem miesięcy po otrzymaniu płatności.
    konto bankowe
    * Niska stopa procentowa 2%
    * Długość spłaty długoterminowej (1-30 lat)
    * Elastyczne warunki kredytu i miesięczne raty
    * Jak długo trwa zarabianie pieniędzy? Po złożeniu wniosku kredytowego uzyskanie kredytu potrwa 24 godziny

    E-mail: amazingloan55@gmail.com

    Z poważaniem
    Sir Michael James
    Niesamowita firma pożyczkowa
    CEO
    E-mail: amazingloan55@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Jeśli ktoś decyduje się na pożyczkę, a przecież na różne cele może taką wziąć, to dobrze jest zacząć od lektury takich stron jak http://chwilowkanadzis.pl/ . A to dlatego, żeby o takich pożyczkach dowiedzieć się jak najwięcej. Tym bardziej,że takich ofert jest dużo. Dobrze wiedzieć na co powinniśmy zwracać uwagę decydując się na konkretną ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 24. Wydaje mi się, że niestety coraz to więcej firm i osób ma kłopot z tym, aby zaciągnąć pożyczkę na start firmy, ponieważ na dobry sposób nie mamy wtedy jeszcze stałych dochodów. Zainspirowały mnie te informacje i muszę o tym przeczytać sobie na stronie http://biurowesolowski.pl/

  OdpowiedzUsuń
 25. Hello everyone who is reading this, this is not an advertisement, but a good evaluation of this loan company that granted me a loan to cover my debts and made it possible to celebrate 2019 Christmas. (Nelson Wealth Loan Company) is a company that you can trust at any time for your safe loan at the interest rate of 3%. Contact the company today to get any kind of loan without no stress or delay. They did it for me, So if you are facing financial challenges or have financial problems please contact them by email: nelsonwealthfinacialloanservic@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Świadectwo o tym, jak otrzymałem pożyczkę w wysokości 2% (Frank Loans Services)

  Uzupełnienie dnia dla wszystkich tutaj, Nazywam się Susan Cody, bez rezerwacji poleciłbym współpracę z „Frank Loan Services” dla wszelkiego rodzaju pożyczek bez zastrzeżeń, byłem w kryzysie finansowym i potrzebowałem pożyczki w wysokości 250 000 $, próbowałem prawie wszystkie banki i niektóre inne firmy pożyczkowe i nie mogłem uzyskać żadnej zgody, więc postanowiłem spróbować jeszcze raz skontaktować się z „Frank Loans Services” w celu uzyskania pomocy, mogłem powiedzieć, że jest osobą, której mógłbym zaufać, aby pomóc mi zrobić najlepsza decyzja dla mnie i mojej rodziny, na szczęście dla mnie z powodzeniem udzielono pożyczki, nawet z zabezpieczeniem lub bez, ale bez kontroli kredytowej, a ich usługi są szybkie, niezawodne i godne zaufania.

  Czy trudno jest uzyskać obsługę kapitału od lokalnych banków i innych instytucji finansowych? Czy masz problem z niezapłaconymi rachunkami i nie wiesz, w którą stronę iść i gdzie się zwrócić? Co powiesz na znalezienie renomowanej firmy do konsolidacji zadłużenia, która pomoże ci zmniejszyć miesięczne raty, dzięki czemu będziesz mieć niedrogie opcje spłaty, a także będziesz mógł odetchnąć pod koniec miesiąca i zapłacić rachunki? „Frank Loans Services” jest odpowiedzią, oferują kredyty według bardzo przystępnej stopy procentowej wynoszącej 2% zainteresowanych osób, powinny skontaktować się z nim za pośrednictwem swojego e-maila: k.frankloans@gmail.com Telefon komórkowy: + 1-713-389-6778.

  Ich usługi obejmują kredyty edukacyjne, pożyczki na nieruchomości, pożyczki refinansowe, pożyczki biznesowe, pożyczki rolnicze, pożyczki hipoteczne, pożyczki twarde, pożyczki samochodowe, pożyczki osobiste, pożyczki studenckie, pożyczki domowe itp. Prosimy o kontakt z nimi już dziś w celu uzyskania dalszych informacji za pośrednictwem jego e-maila : k.frankloans@gmail.com Telefon komórkowy: + 1-713-389-6778.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja też właśnie szukam korzystniej oferty kredytowej i czytam sobie różne poradniki. Dzięki nim się już sporo dowiedziałam jak to wszystko działa i na co zwracać uwagę podczas przeglądania ofert

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam Panie i Panowie.
  Nazywam się Susan Benson, jestem pożyczkodawcą i doradcą finansowym. Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, jestem właściwą osobą do kontaktu. Moim najwyższym priorytetem jest twoja stabilność finansowa, nie krępuj się z wiadomością, a ja będę do Twojej dyspozycji.

  Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy finansowej, doradzę ci skontaktowanie się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, pożyczki krótkoterminowe i długoterminowe itp. Możesz skontaktować się z nami poprzez e-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub Wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp za pośrednictwem: +447903159998 i odbierz odpowiedź Natychmiast.

  Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Ci poprawić swoje długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe.

  Funkcje i zalety;
  ✓ Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  ✓ Możesz pożyczyć do 20 milionów euro.
  ✓ Odbierz pożyczkę w ciągu 24 godzin.
  ✓ Znaczna stopa procentowa 3,0%.
  ✓ Masz szansę wybrać datę spłaty co tydzień,
      miesięcznie lub corocznie przez 1-30 lat.
  ✓ Prosta aplikacja online.
  ✓ Spersonalizowane wytyczne i wiedza specjalistyczna.
  √ Doradztwo finansowe.

  I; Jeśli masz trudności z uzyskaniem pożyczki w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych, z jakichś powodów najlepiej o tym wiesz, po prostu napisz do nas, pomożemy ci z pożyczką. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Składając wniosek u nas, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe. Zajmiesz się całym procesem.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com LUB;
  WhatsApp: +447903159998

  Jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy i doradztwo finansowe, jesteśmy najlepszą firmą, z którą można się teraz skontaktować. Nie popełnij błędu, ignorując nas, skontaktuj się z nami teraz, aby rozpocząć.

  OdpowiedzUsuń
 29. Nowa, szybka pożyczka dla firm do 20 000 000.
  Do dowolnego celu, w tym konsolidacji.
  Stopy procentowe od 2% rocznie.
  Decyzja i płatność w ciągu 24 godzin (1 dzień).
  Minimalne formalności.
  Dla prywatnych firm, urzędników państwowych i spółek publicznych.
  Bez umiejętności, ale z dobrym BIK.
  Obsługujemy firmy i osoby prywatne z całego kraju.
  Zapraszamy do kontaktu z nami. E-mail: frolex.okfinance110@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Potrzebujesz pomocy finansowej, pożyczki? Jeśli tak, napisz, aby uzyskać więcej informacji

  E-mail: winniefredwalter@gmail.com
  Numer WhatsApp: +48 574 383 816
  Strona internetowa: https://winniefredwalter.wixsite.com/website

  Dziękuję

  Pan Walter

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. Chętnie poznam Twoje zdanie i podyskutuję na wszelkie tematy, które Cię interesują.