Jak rozwinąć firmę, gdy nie ma unijnych dotacji?

14:17 Hubert Siemieńczuk 96 Comments


Jeśli jesteś jedną z tych firm, które nie otrzymały dotacji lub nie możesz jej otrzymać nie wszystko stracone. Z pomocą przychodzą unijne pożyczki dla firm

Pożyczki różnią się w zależności od województwa warunkami otrzymania, wysokością i celowością. Ale łączy je m.in.

> Grupa odbiorców: mikro i małe przedsiębiorstwa, w tym start-up
> Zasady udzielana: na zasadach pomocy de minimis lub rynkowych
> Wysokość finansowania: pożyczki małe lub duże
> Okres finansowania: do 5 lat
> Karencja w spłacie: 6 miesięcy
> Szybki czas oceny wniosku

Może teraz myślisz „no, ale tę kasę trzeba oddać, ja wolę dotację”. Masz rację. Ale dopóki nie wymyślasz leku na raka lub łazika marsjańskiego, nie wdrażasz innowacyjnych rozwiązań technologicznych, nie prowadzisz badań i rozwoju w skali krajowej na dotację nie masz co liczyć.

Dotacje są na projekty innowacyjne. Dotacje są dla mniejszości.Taka prawda.

Jeśli planujesz rozwój biznesu - unijne pożyczki (często do 1,8 %) - są jednym z ciekawszych rozwiązań. Jaką masz alternatywę? Albo inwestujesz w firmę z własnych oszczędności, albo kredytem rynkowym (od 5% w górę).

Albo czekasz myśląc „wolę dotację”.


Gdzie szukać informacji o pożyczkach

>Strona Banku Gospodarstwa Krajowego – Kliknij

>Wyszukiwarka dla Województw – Kliknij

>Biura Regionalne – Kliknij


Masz pytania, potrzebujesz pomocy przy wypełnieniu wniosku

Czekam na Twój @ lub telefon: 

> hubert_siemienczuk@poczta.onet.pl

> Tel: 697-277-233

96 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że się przyda :)
  Pozdrawiam
  Hubert

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że alternatywa jest jak najbardziej w porządku, gdyż wiele firm chce się rozwijać i ma na to pomysł, jednak nie ma możliwości z powodu braku środków. Takie pożyczki mogą rozwiązać ich problem i umożliwią na rozwój.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie szukałem sposobu na zdobycie pieniędzy na rozwój firmy. Cieszę się, że trafiłem na tego bloga bo troszkę rozświetliło mi się w głowie. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za wasze opinie.
  Znalezienie źródła to jedno, umiejętność czerpania ze źródła to drugie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Krótko, rzeczowo i na temat :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy i pomocny wpis. Teraz wiem gdzie mogę skorzystać z pomocy. Mam nadzieję,że mi się wszystko uda. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Jako przedsiębiorca z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem dodałbym jeszcze tutaj wzmiankę o faktoringu. Pozwala szybciej rozwinąć firmę, szczególnie jeśli mówimy o małych biznesach czy działalności jednoosobowej.

  OdpowiedzUsuń
 8. To zawsze jest bardzo trudne według mnie.Trzeba się zawsze starać o te unijne pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajny wpis. Prowadzenie własnej firmy to trudny temat, który wymaga sporo nakładu pracy oraz czasu i nie zawsze będzie nam lekko. Dobrze, że powstają coraz to nowsze rozwiązania ułatwiające rozwój przedsiębiorstwa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dokładnie tak jak zauważył mój poprzednik, warto przy takich tematach wspomnieć również o faktoringu, który pozwala na szybki rozwój firmy. Jest to też jakiegoś rodzaju alternatywa. Bardzo fajna tematyka, będę wpadać częściej. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też uważam, że powinno się obok tematów dotacji i pożyczek dla firm mówić o faktoringu, który nieustannie zyskuje na popularności i pozwala szybciej się rozwijać. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Warto z pewnością zainwestować w reklamę. Bez tego może być ciężko rozwinąć się na rynku, gdzie konkurencja nie śpi. Dobrym pomysłem mogą się tutaj okazać długopisy z logo. Dzięki nim, marka zapada w pamięć użytkownikom i gdy będą chcieli skorzystać z usług jakie świadczy dana firma na pewno pomyślą o marce z długopisu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo, bardzo przydatny wpis, dla początkujących przedsiębiorców :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak, jak ktoś już wcześniej napisał - dobra reklama biznesu jest kluczowa. Według mnie warto zainwestować w pozycjonowanie stron, dzięki któremu może zwiększyć się widoczność naszej strony internetowej w wyszukiwarce Google i tym samym, także szansa na dotarcie do potencjalnych klientów.

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę, że oprócz reklamy ważna jest też bezawaryjność urządzeń jakie jakie masz w firmie. Obecnie prowadzę dwa sklepy spożywcze od 4 lat i całość sprzętu jaki nabyłem przy otwarciu działa bez zarzutów do tej pory. Wszystkie urządzenia pochodzą z intermarketu, szczegóły znajdziecie tutaj. Jak ktoś wcześniej już pisał, własny biznes to dużo problemów, więc na każdym kroku trzeba zmniejszać szanse na powstanie nowych problemów. Reklama jest niewątpliwie jednym z filarów handlu, ale nie należy zapominać i reszcie istotnych elementów własnego biznesu

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo fajny wpis! Ja również niedawno zakładałam firmę i myślę, że kluczową częścią tego jest zrobienie dobrego biznesplanu. Jeżeli ktoś nie jest pewny swojego biznesu to myślę, że nie warto pakować się w kredyty/pożyczki...
  Z czasem gdy firma zacznie się rozwijać możemy stale ją ulepszać w różne innowcyjne rozwiązania (ja aktualnie zastanawiam się nad microsoft dynamics 365 w Anegis - systemem ERP do zarządzania różnymi działami w mojej firmie).
  Życzę wszystkim powodzenia i sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 18. W dzisiejszych czasach można korzystać z różnych źródeł finansowana - kredyt, anioły biznesu itp. Reklama w tym wypadku też jest ważna to fakt i wcale nie trzeba mieć nie wiadomo, jakiego budżetu, żeby przeprowadzić skuteczną kampanię promocyjną.

  OdpowiedzUsuń
 19. Dobra reklama bardzo pomaga w budowaniu wizerunku i przyciąganiu klientów. Ciekawą formą reklamy są murale reklamowe.

  OdpowiedzUsuń
 20. No jedynym wyjściem z sytuacji może być skorzystanie z oszczędności lub z opcji takiej jak kredyt na firmę lub kredyt na start firmy. Musicie się po prostu rozejrzeć za różnymi możliwościami.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Czasami nie warto w nieskończoność czekać na dotację, kiedy w ten czas można dać sobie i swojej firmie możliwość dalszego rozwoju poprzez wzięcie pożyczki. Ja zdecydowanie popieram Twoją stronę.

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo ciekawy wpis i przydatny.

  OdpowiedzUsuń
 23. Na pewno jednym z czynników pomocnych w rozwijaniu firmy będzie posiadanie strony internetowej dzięki której nasz potencjalny klient i inwestor będzie mógł dowiedzieć się trochę o niej.

  OdpowiedzUsuń
 24. Czynników jest wiele, rozwój firmy wiąże się z większymi nakładami finansowymi, dobrą strategią promocji itp. Wiele elementów składa się na powodzenie w biznesie, trzeba próbować różnych dróg, nie ma jednego przepisu.

  OdpowiedzUsuń
 25. Znakomity artykuł i bardzo dobrze opisujący problem pozyskania finansowani poza dotacji.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 27. Krótko, rzeczowo ale i na temat. W zupełności się z Tobą zgadzam. Dotacje przeznaczone są dla mniejszości i innowacyjnych projektów.

  OdpowiedzUsuń
 28. Pomysłowość i kreatywność to podstawa. Warto rozważyć prace nad stroną internetową i promocja w sm. Wszystko co darmowe może tutaj zdziałać cuda. Warto też brać do działań specjalistę od stron www.

  OdpowiedzUsuń
 29. Rzeczywiście występuje teraz wiele form dodatkowego finansowania, możliwości na uzyskanie dotacji też jest sporo, jeśli dostanie się jedną decyzję odmowną to nie znaczy, że nie warto się starać o inną dotację.

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo wartościowy wpis. Czasem nie ma wyjścia i trzeba sięgnąć po inne rozwiązania. Na szczęście dostępnych jest wiele możliwości i łatwo można znaleźć coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 31. Warto też pamiętać, że rozwój firmy nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami, rozwijać można się także wewnątrz firmy, jak chociażby inwestując w solidny branding - https://necon.pl/o-nas/ Taka inwestycja może bardzo pozytywnie wpłynąć nie tylko na wizerunek firmy, ale także na jej efektywność. Koszty nie są duże i mogą się zwrócić w relatywnie krótkim czasie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby może rozwój firmy nie wymaga od nas ogromnych nakładów finansowych, mimo wszystko bez funduszy będzie bardzo ciężko pchnąć firmę do przodu. Mi się to nie udało, musiałam skorzystać z kredytu od firmy https://salvusmoney.pl/, warto także przyglądać się uważnie programom unijnym, są dla przedsiębiorców pożyczki nieoprocentowane lub na start dofinansowania.

   Usuń
 32. Warto też pamiętać o zapewnieniu sobie komfortowych warunków w pracy jeśli decydujemy się na własną firmę. W końcu w pracy spędzamy sporą część dnia i ważne jest, żeby było nam komfortowo i wygodnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Własne oszczędności, może jakaś pożyczka. Nie ma na pewno co rezygnować z marzeń i planów jak nie wyszło z dotację. Jeśli pomysł jest dobry to uda się z czasem oddać zobowiązania.

  OdpowiedzUsuń
 34. Oczywiście najlepiej posiadać swój własny kapitał, bo dotację to też zobowiązanie którym łączy się z umową. Lepiej działać na własną rękę, a w przypadku kiedy są problemy ze zdobywaniem należności od klientów można wspomóc się faktoringiem http://nfg.pl/

  OdpowiedzUsuń
 35. Bardzo przydatny post! Ja swoje oszczędności zainwestowałam tutaj. Świetny program wspierający przedsiębiorstwa. Praca idzie teraz wszystkim zdecydowanie sprawniej :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Jeśli chodzi o korzystne kredyty dla firm, to z tego co się orientuję tutaj https://multiinicjatywa.pl/oferta/dla-nowych-firm maja na prawde korzystna i wartą uwagi ofertę. Myslę, że jak najbardziej warto jest ją sprawdzić

  OdpowiedzUsuń
 37. Bardzo przydatny artykuł. Ciekawe wskazówki i rady dla każdego początkującego przedsiębiorcy. Przygoda z własną działalnością gospodarczą, nierzadko wymaga ogromnej uwagi, jak również i poświęconego czasu. Warto przemyśleć wstępnie nad formą i rodzajem działalności gospodarczej, które determinują z kolei formę opodatkowania.

  OdpowiedzUsuń
 38. Dodatkowym sposobem na rozwój własnej działalności są usługi faktoringowe. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą uwolnić swoje środki finansowe przetrzymywane na fakturach. Istnieje wiele form faktoringu i dlatego warto dowiedzieć się jaka usługa będzie dla nas najodpowiedniejsza https://nfg.pl/porady/jaki-rodzaj-faktoringu-bedzie-najkorzystniejszy-dla-twojej-firmy-. Zazwyczaj faktoring odbywa się przez wykupienie należności z faktur klienta przez wyspecjalizowaną firmę, która pełni rolę tzw. faktora.

  OdpowiedzUsuń
 39. A jak w waszych firmach z rachunkami? Pewnie zawsze mogłyby być niższe? Może przyda wam się namiar na https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ , gdzie można liczyć na specjalną ofertę dla firm i niższe ceny. Zawsze to oszczędność.

  OdpowiedzUsuń
 40. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 41. Chyba nie jedna polska firma skorzystała z dotacji UE, wcale się nie dziwię, z nimi można fajnie rozwinąć swój biznes.

  OdpowiedzUsuń
 42. Rynek pożyczek szybko się rozwija i nawet Unia stała się jego częścią. To ciekawe rozwiązanie, myślę, że wielu początkujących przedsiębiorców z niego skorzysta.

  OdpowiedzUsuń
 43. Bardzo w biznesach pomaga dobry CRM Pomaga bardzo pomaga w utrzymaniu porządku w firmie. Także samemu trzeba się szkolic cały czas. Poznawać nowe możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 44. Początki zawsze są najtrudniejsze. Nawet jak uda się zgromadzić środki finansowe to będą się pojawiały inne problemy. Na przykład z porządkowaniem dokumentów księgowych. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca z tą firmą w tym zakresie https://www.archiwizacjadokumentow.com.pl/.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli chodzi o przechowywanie ważnej dokumentacji firmowej, to my w naszym przedsiębiorstwie używamy do tego celu systemu elektronicznego obiegu dokumentów https://www.connecto.pl/jak-elektroniczny-obieg-dokumentow-wplywa-na-dzialanie-firmy/. Narzędzie to nie tylko pozwala uporządkować wszystkie dokumenty ale też nadać wybranym pracownikom uprawnienia, którzy będą mieli wgląd do całego obiegu dokumentów w firmie.

   Usuń
 45. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 46. Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Od siebie polecam również zainteresować się aplikacjami, które dedykowane są do biznesu. Znajdziecie je na przykład w ofercie https://craftware.pl/oferta/aplikacje-salesforce/ Współpracowałam z wieloma firmami, ale CraftWare bez wątpienia są bezkonkurencyjni.

  OdpowiedzUsuń
 47. Myślę, że warto też wspomnieć o faktoringu. Jako osoba prowadząca firmę budowlaną, wiem jak czasami ciężko uzyskać zapłatę od klientów. Wtedy korzystam z usług https://nfg.pl/dla-kogo-/dla-firm-budowlanych Już nie raz mogłem liczyć na ich pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 48. Jest sporo projektów z których można pozyskać dodatkowe środki. Trzeba próbować, na pewno skrupulatnie spełniać wszystkie wymagania by wniosku nie było podstawy odrzucić.

  OdpowiedzUsuń
 49. Dobrą metodą jest odpowiednia organizacja w firmie. W firmie, w której pracuję niedawno firma https://www.unit4.com/pl system TETA HR, do wsparcia działań tego działu.

  OdpowiedzUsuń
 50. Jeśli brakuje pieniędzy, to może być konieczna pożyczka

  OdpowiedzUsuń
 51. Moim zdaniem podstawą rozwoju firmy jest reklama . Wazne jest , aby dobrze zareklamowac swoj produkt. Dlatego polecam Wam https://tearsofjoy.pl/content-marketing/ , poniewaz sam skorzystałem z ich pomocy i jestem zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 52. Istnieje wiele różnych sposobów na rozwój firmy. Warto szukać rozwiązań

  OdpowiedzUsuń
 53. Pożyczki cy dotacje można zainwestować w ochronę firmy, czyli monitoring. Wydaje mi się, że każda firma powinna być zabezpieczona przed potencjalnym włamywaczem.

  OdpowiedzUsuń
 54. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 55. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 56. Bezpieczeństwo i higiena pracy to naprawdę kluczowa sprawa w każdym zakładzie pracy. Ja jako szefowa zapewniłam swoim pracownikom takie szkolenie u https://www.seka.pl/uslugi/szkolenia-i-uprawnienia-zawodowe/kurs-bhp/ i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów. Szkolenie było interesujące i merytoryczne. Dzięki temu żadna sprawa z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy nie jest nam obca!

  OdpowiedzUsuń
 57. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 58. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 59. Pożyczki są dość atrakcyjne, ale mimo wszystko jest ryzyko. Jeśli coś nie pójdzie to będzie trzeba oddać z odsetkami przedwcześnie...

  OdpowiedzUsuń
 60. Wow! Widzę, że masz spore plany, prawda? Teraz pozycjonowanie stron to najpopularniejsza forma reklamy internetowej i cieszy się ona sporą sławą oraz dużym zainteresowaniem. Sama wdrążyłabym takie rozwiązania dla swojej firmy i w tym celu sprawdzam sobie właśnie ofertę agencji reklamowej GREEN PARROT z nadzieją, że trafi się super okazja.

  OdpowiedzUsuń
 61. Świetny wpis, mnóstwo merytorycznej wiedzy. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach na rozwój firmy spory wpływ ma reklama, a zwłaszcza media społecznosciowe . Dlatego polecam Wam https://tearsofjoy.pl/influencer-marketing/.

  OdpowiedzUsuń
 62. MOżna pozyskać inwestora. Są ludzie z kasą którzy wspomagają różne biznesy za procent. Trzeba tylko dobrze dogadać warunki

  OdpowiedzUsuń
 63. Czy masz w planie kredyt? Chce wziąść długoterminową pożyczkę? Musisz skorzystać z porady krakowkredyty.pl. Ta doświadczona firma pozwoli ci rozjaśnić wszystkie niejasności. Kredyt brzmi raźniej z nami! Sprawdź Sprawdź https://krakowkredyty.pl/

  OdpowiedzUsuń
 64. A może założenie firmy za granicą i do tego skorzystanie z dotacji za granicą? Czytałem o tym artykuł, że bardzo wiele osób tak robi i wydaje się to być interesujące, ale potrzebna jest tutaj znajomość języka obcego, który nas interesuje i tutaj musicie już zerknąć sobie na stronę https://lincoln.edu.pl/ bo to szkoła nauki języków obcych.

  OdpowiedzUsuń
 65. Warto przyjrzeć się poradnikom na blogu ACADEMY-BITCOIN.COM. Można bowiem kopać i zwielokrotniać kryptowaluty. Jest to inwestycja na lata. Dosyć niskie ryzyko inwestycji. Można zarabiać na wiele sposobów. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. SPRAWDŹ Bitcoin profit

  OdpowiedzUsuń
 66. Fajny artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 67. Mi udało się rozwinąć firmę bez dotacji unijnych i mogę przyznać, że jest całkiem fajnie. Z doświadczenia już wiem, że w takich sytuacjach zawsze przydają się w pracy systemy informatyczne od https://www.connecto.pl/ które mogą być również pisane na zlecenie.

  OdpowiedzUsuń
 68. Jest wiele sposobów na rozwój biznesu. Jednym z nich są systemy wsparcia typu ERP. Czytałem jakiś czas temu na stronie https://www.unit4.com/pl o systemie TETA, do wsparcia działu HR. To oprogramowanie automatyzuję wiele formalnych procesów co bardzo wpływa na produktywność i oszczędności

  OdpowiedzUsuń
 69. Moim zdaniem na pewno warto jest inwestować w ciekawą i atrakcyjną reklamę. Jeśli chcielibyście taką stworzyć, polecam wam zainteresować się opisanym tutaj https://alphacreation.pl/ video marketingiem. Moim zdaniem na prawdę wartojest w taką reklamę zainwestować

  OdpowiedzUsuń
 70. Powiem Wam, że prowadzenie własnego biznesu to całkiem fajna sprawa, ale trzeba wiedzieć, jakie rozwiązania wdrażać, aby wszystko było wygodne, łatwe w prowadzeniu i pod kontrolą. Polecam sprawdzić sobie rozwiązania na stronie http://pracaelastyczna.pl/outsourcing-plac-czy-to-sie-oplaca/ które pozwalają na pomoc w prowadzeniu m.in. kadr i płac.

  OdpowiedzUsuń
 71. Ciężko samemu ogarnąć sobie wszystko w taki sposób, jak trzeba, a szczególnie wtedy, kiedy brakuje gotówki, ale sposobów jest kilka. Jeśli już się znajdą to warto również pomyśleć o tym, aby przeznaczyć je na reklamę. Dodatkowo za darmo możecie wypróbować PushAd na stronie https://push-ad.com/zarabiaj-na-swojej-stronie-pushad-freemium/ który zadba o to, aby klienci do Was wracali.

  OdpowiedzUsuń
 72. Szczerze powiedziawszy to nawet nie wiedziałem, że są dostępne tego typu pożyczki unijne. Myślałem, że nowy przedsiębiorca zdany jest na pastwę „widzimisię” urzędników, którzy decydują o potencjalnym dofinansowaniu bądź musi skorzystać z kredytów w banku bądź innych instytucji udzielających pożyczek długoterminowych. Myślę, że ta informacja przyda się wielu osobom – czy to nowym przedsiębiorcom czy firmom działającym na rynku od jakiegoś czasu.

  OdpowiedzUsuń
 73. Prowadząc firmę należy zawsze zadbać o jak najlepsze możliwości rozwoju biznesu. Odpowiedni wizerunek firmy, czy skuteczna reklama może nas daleko zaprowadzić. W zasadzie kilka miesięcy po otwarciu biznesu, nawiązałem współpracę z agencją reklamową Vizer. Ich praca była bardzo pomocna w prowadzeniu firmy

  OdpowiedzUsuń
 74. W rozwoju firmy bardzo pomagają działania reklamowe, w zasadzie bez marketingu żaden biznes tak naprawdę nie ma możliwości się rozwinąć. Proponuję podjąć się współpracy z profesjonalną agencją jaką jest firma https://fabrykamarketingu.pl/ , będziemy mieli pewność że działania będą efektywne

  OdpowiedzUsuń
 75. No w wielu przypadkach niestety może być bardzo ciężko, ale nie poddawaj się! Może zainteresuje Cię kupno gotowej spółki? Masz jakikolwiek fundusz? Przeczytajcie sobie może na stronie http://compatto.pl/jak-wyglada-kupno-gotowej-spolki/ szczegóły w tym temacie związane.

  OdpowiedzUsuń
 76. Jaki kredyt jest najlepszy? Gdzie wziąść dobrą pożyczkę? Czy szukasz idealnego rozwiązania? Z get-money.pl jesteś pewien że znalazłeś właściwe miejsce.

  Website : pożyczki bez zaświadczeń przez internet

  OdpowiedzUsuń
 77. Bardzo podoba Mi się twój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 78. Na pewno warto zastanowić się nad pożyczką, która pozwoli na rozwój firmy oraz zakresu działań. Jednak, żeby trafić na jak najlepszą ofertę sprawdźcie https://keszker.pl/ gdzie znajdziecie dokładniejsze informacje na temat firm pożyczkowych i ponoszonych kosztów.

  OdpowiedzUsuń
 79. Czy potrzebujesz sprowadzić samochód ze Stanów Zjednoczonych? Czy masz jakieś wymarzone auto w USA? Nie chcesz ponosić wysokich kosztów? Driveusa.pl pozwoli ci osiągnąć i zdobyć wymarzony car!

  Moja Strona : auta z usa nieuszkodzone

  OdpowiedzUsuń
 80. Poszukujesz odpowiedniego biura kredytowego w Warszawie? Oferta jest dosyć szeroka a warunki spłaty skomplikowane. Doradca kredytowy poinformuje Cię jaki kredyt warto wziąść i czy jest on spłacalny. Skorzystaj z naszej oferty już dzisiaj. Sprawdź nas na Doradca Kredytowy Warszawa

  OdpowiedzUsuń
 81. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń
 82. Uważam, że wiele rzeczy jest możliwych, jeśli tylko ma się odpowiedni plan. Ja akurat taki mam, a do bezpieczeństwa swojego biznesu będę korzystała z audytu, o którym dowiedziałam się na stronie http://biznes4you.pl/czy-w-twojej-firmie-jest-potrzebny-audyt-kadrowo-placowy/

  OdpowiedzUsuń
 83. Aby rozwinąć firmę, często jest potrzebna pożyczka lub kredyt. Polecam skonsultować się z doradcą finansowym przed wzięciem takiego kredytu.

  OdpowiedzUsuń
 84. Zawsze jakiś budżet zapasowy trzeba mieć, jeśli nie dotacja to może kredyt. Potrzebne są te pieniądze do promocji firmy i po więcej informacji odsyłam na http://www.exbiznes.pl/3-formy-promocji-ktore-warto-uwzglednic-w-swojej-strategii-marketingowej/ .

  OdpowiedzUsuń
 85. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 86. Macie już na reklamę jakiś odpowiedni pomysł? No bo oczywiście musicie pamiętać, że reklama to też pomoc w zarobku dla naszej firmy, więc jak najbardziej i w taki sposób można na tym zarabiać. Trzeba tylko znaleźć tą odpowiednią formę reklamy, która się u Was sprawdzi. Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym, aby wybrać odzież reklamową. Dzięki stronie https://www.odziezdoreklamy.pl/16-swetry dowiecie się, jak zamówić dla siebie właśnie taką odzież.

  OdpowiedzUsuń
 87. Rozwój firmy to też rozwój różnych spółek, dlatego zastanawiam nad tym, w jaki sposób działają spółki i okazuje się, że bardzo pomocne informacje znajdziecie na stronie http://www.business-media.pl/jakie-sa-rodzaje-spolek/ Znajdziecie tam świetne artykuły dla osób, które się tym wszystkim interesują.

  OdpowiedzUsuń
 88. Wiecie, na co ja postawiłem? Otóż wybrałem najlepszą, najłatwiejszą i najtańszą formę reklamy, czyli po prostu między innymi zdecydowałem się na kubki reklamowe. Sprawdzają się świetnie, są pożyteczne, no i stanowią fajną opcję, jeśli chodzi o reklamę.

  OdpowiedzUsuń
 89. Jest wiele różnych form reklam, które są naprawdę bardzo tanie, więc powinniście się zorientować. Ja ostatnio sprawdzałam takie opcje, jak firm reklamowy i wydaje mi się, że właśnie będzie to idealna reklama dla mojej firmy.

  OdpowiedzUsuń
 90. Aby rozwinąć firmę potrzebny jest kredyty hipoteczne dla firm - to zdecydowanie jedna z najważniejszych rzeczy dla każdego początkowego przedsiębiorcy. Aby go dostać, trzeba próbować.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. Chętnie poznam Twoje zdanie i podyskutuję na wszelkie tematy, które Cię interesują.