Eksport za unijne dotacje

20:34 Hubert Siemieńczuk 11 Comments


Planujesz sprzedaż za granicą? Prowadzisz firmę (nie tylko) na terenie Polski wschodniej? Nie musisz ryzykować własnych pieniędzy. Pozyskaj atrakcyjne dotacje na rozwój działalności eksportowej. 

Rozwój działalności eksportowej firm w ramach Programu Polska Wschodnia (działanie 1.2) dla firm:
> Z województw: Lubelskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, Świętokrzyskiego, Warmińsko-Mazurskiego (jeśli nie masz tu firmy - na końcu znajdziesz podpowiedź co robić) 
>  Mikro, małych i średnich 
>  Działających dłużej niż 12 miesięcy
>  Osiągających roczne przychody netto z eksportu nie wyższe niż 30% sumy przychodów
> Osiągających roczne przychody nie mniejsze niż 200 tys. zł przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie 3 lat

Zakres wsparcia:
I etap: Analiza możliwości eksportowych firmy. Opracowanie modelu biznesowego zakładającego strategię i plan działań eksportowych, dobór efektywnych narzędzi marketingowych, organizacyjnych i finansowych wspierających eksport.  
Dotacja do 50 tys. zł, dofinansowanie 80%.

II etap: Usługi, zakup wartości niematerialnych i prawnych związanych z wdrożeniem opracowanego na I etapie modelu biznesowego. Zakres wsparcia:  
-  Doradztwo w zakresie wyszukiwania, selekcji, a następnie nawiązania kontaktów z partnerami zagranicznymi i doprowadzenie zainteresowanego podmiotu do etapu negocjacji handlowych
- Udział w zagranicznych targach, wystawach lub misjach handlowych (max. 20% wydatków)
- Doradztwo w zakresie wyszukiwania i nawiązania kontaktów z partnerami zagranicznymi, badania marketingowe, doradztwo biznesowo-finansowe na rynkach zagranicznych, itp.
- Doradztwo w zakresie projektowania materiałów reklamowych, wzornictwa opakowań, opisów technicznych produktów, logotypów, stron internetowych, itp.
Dotacja do 500 tys. zł, dofinansowanie 80%.

Co musisz zrobić i w czym mogę pomóc:
> Opracowanie koncepcji projektu i szans na pozyskanie dotacji: I kwartał 2016
> Pomoc w wyborze wykonawcy na opracowanie strategii eksportowej (wymóg formalny przed złożeniem wniosku do I etapu): I kwartał 2016
> Przygotowanie wniosku i budżetu i załączników do I etapu: II  kwartał2016
> Przygotowanie wniosku i budżetu i załączników do II etapu: II kwartał  2016
> Rozliczenie rzeczowo-finansowe projektu

> Nabór wniosków: kwiecień-maj 2016

Masz pytania lub problemy?

Śmiało dzwoń lub pisz:
Hubert Siemieńczuk
Tel: 697-277-233
@ hubert_siemienczuk@poczta.onet.pl


UWAGA:
Jeśli nie prowadzisz firmy w województwach Polski wschodniej z pewnością dotacje na rozwój działalności eksportowej znajdziesz w swoim Regionalnym Programie Operacyjnym.


11 komentarzy:

 1. Dziwne, że ktoś wymyślił tego typu działanie dwuetapowe po doświadczeniach z 6.1 Paszport do eksportu

  OdpowiedzUsuń
 2. W 6.1 koncentrowano się na wystawach. A na targach, jak to na targach - głównym celem jest integracja :) Tutaj pole działalności firm jest szerokie i proaktywne i ma na celu realne wejście z produktem na rynek zagraniczny.


  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy wpis, ale będę musiał nad tym trochę dłużej pomyśleć :) Jednak zawsze uważałem, że warto starać się o wszelkie dotacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś się jeszcze tutaj dzieje ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie warto szukać i starać się o dotacje, nie znam osoby, która by na tym nie wyszła dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Programy, które wspierają eksport są bardzo dużą szansą na rozwój firmy, jej sprzedaży. Dywersyfikacja przychodów umożliwia zdobycie przewagi konkurencyjnej oraz uniezależnienie się od gospodarki krajowej. Inwestycja w eksport zatem to bardzo dobry krok w rozwoju firmy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzeba przyznać, że w wielu przypadkach pieniądze pozyskane z unii pozwalają znacząco przyspieszyć rozwój regionów, firm itp. Z tego co tutaj czytałam https://www.a1europe.pl/program-operacyjny-inteligentny-rozwoj-poir-1-1-1-badania-przemyslowe-i-prace-rozwojowe/b_jnbh aktualnie trwa konkurs dla projektów z regionów słabiej rozwiniętych, więc warto z tego skorzystać

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawy post. Sama często wyjeżdżam za granicę i tylko raz zdarzyło mi się, że mój lot został odwołany. Oczywiście od razu zgłosiłam się do prawnika i dostałam odszkodowanie. Nie bagatelizujmy takich wydarzeń i walczmy o swoje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fakt, artykuł ciekawy, ale brak mi jednaj rzeczy: uczulenia na konieczność przeanalizowania wszystkich aspektów prawnych. Doradca pomoże, ale on nie jest tak obeznany jak prawnik. Czasami zaś wychodzą takie dziwadła, że głowa mała z naszym prawem. Warto więc poprosić jakiegoś mecenasa o opinie, szczególnie gdyby cos nas nurtowało, że „dziwne jest”. Można wykorzystać np. ranking prawników by wyszukać najlepszych. . :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. Chętnie poznam Twoje zdanie i podyskutuję na wszelkie tematy, które Cię interesują.